h
London Office
Quick Contact

Godziny otwarcia /  Pon – Pt 9.00 – 17.00

Zapraszamy do kontaktu:  +48 71 338 88 10

Prywatna Opieka Medyczna: Dopełnienie Pakietu Świadczeń dla Pracowników

Prywatna opieka medyczna staje się coraz częstszym dodatkiem do pakietu świadczeń oferowanych przez pracodawców. Dzięki niej pracownicy mają dostęp do szybszych konsultacji, badań oraz leczenia, co wpływa korzystnie na ich zdrowie i efektywność pracy. Wybór odpowiedniego dostawcy usług medycznych oraz dostosowanie oferty do indywidualnych potrzeb pracowników jest kluczowy. Prywatna opieka medyczna stanowi wartościowy dodatek do benefitów pracowniczych, który może przyczynić się do zwiększenia satysfakcji oraz zaangażowania pracowników.

 

Poza zgłoszeniem do obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego, które umożliwia korzystanie z publicznej służby zdrowia, pracodawca może zaoferować pracownikom dostęp do prywatnej opieki medycznej. W tym celu należy dokonać wyboru odpowiedniego dostawcy w/w usług oraz skontaktować się z nim w celu przygotowania dostosowanej do indywidualnych potrzeb i oczekiwań oferty, a następnie zawrzeć umowę o świadczenie usług. Takie rozwiązanie gwarantuje możliwość korzystania z licznych placówek, poradni specjalistycznych oraz diagnostyki, przez co pełni funkcję dodatkowego świadczenia na rzecz pracowników.

 

Pracodawca może zdecydować o częściowej lub całkowitej partycypacji w kosztach prywatnej opieki medycznej dla pracowników. Należy jednak mieć na uwadze, iż dofinansowanie w części ponoszonej przez pracodawcę jest nieodpłatnym benefitem i stanowi przychód pracownika, stanowiącym podstawę opodatkowania oraz naliczenia składek ZUS. Dodatkowo, w przypadku ponoszenia jakiegokolwiek kosztu opieki przez pracownika, konieczne jest uzyskanie zgody na dokonywanie comiesięcznych potrąceń z wynagrodzenia na rzecz uczestnictwa w programie medycznym.